تحقیق گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی

مطالب دیگر:
📗دانلود تحقیق درباره باروري زيتون 📗دانلود تحقیق درباره بابونه آلمانی📗دانلود تحقیق درباره آموزشگاه موسیقی📗دانلود تحقیق درباره آزمايشگاه خاكشناسي عمومي📗دانلود تحقیق درباره آفات مهم گياهان زراعي زنجره هاي چغندر قند📗دانلود تحقیق درباره آفات مهم غلات و گیاهان و راههای مبارزه با‌آن 📗دانلود تحقیق درباره آسیب های اجتماعی 📗دانلود تحقیق درباره آدنوكاسينوم معده 📗دانلود تحقیق درباره بدخيمي هاي خوني 📗دانلود تحقیق درباره بر يكي از عناصر خاك 📗دانلود تحقیق درباره بررسي اثرات سطوح مختلف آبياري و كود ازته سرك بر عملكرد و اجزاءعملكرد دانه آفتابگردان 📗دانلود تحقیق درباره برابری یا نابرابری از مزایای اجتماعی 📗دانلود تحقیق درباره بررسي تاثير افسردگي در جوانان و مقايسه آنها در دختران و پسران 📗دانلود تحقیق درباره بررسي اثرات سوء زيست محيطي ناشي از آلودگي نفتي در درياي خزر📗دانلود تحقیق درباره بررسي كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد) 📗دانلود تحقیق درباره آتشفشان 📗دانلود تحقیق درباره کشت باکتری📗دانلود تحقیق درباره بررسي وضعيت و امكان سنجي بازيابي و توليد مواد با ارزش از ضايعات كشاورزي و صنايع تبديلي وابسته 📗دانلود تحقیق درباره بلوغ 📗دانلود مقاله نحوه بررسی وضعیت ظاهری بیمار
تحقیق گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی|35009002|tjf|تی جِی|فایل کامل|معشوق , تحقیق عشق از دیدگاه روانشناسی,تحقیق در مورد عشق از دیدگاه روانشناسی,دانلود تحقیق عشق از دیدگاه روانشناسی,پروژه عشق از دیدگاه روانشناسی,مقاله عشق از دیدگاه روانشناسی,پایان نامه پیرامون عشق از دیدگاه روانشناسی,تحقیق روانشناسی عشق از دیدگاه روان,,
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسیرا مشاهده می نمایید


بخشی از متن تحقیق:

عشق پدیده ای است که از دیر باز ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. دانشمندان حوزه های گوناگون به نوعی به تحلیل این پدیده در انسان پرداخته اند.مطلبی که در زیر آمده است سعی دارد به طور اجمالی یک سری از فاکتور های روانی را که در ایجاد این حس نقش بازی می کنند را باز شمارد.
معشوق انعکاسی ازعاشق
جستجوی فردی که انعکاسی از ما باشد از شایع ترین تئوری هایی است که به عنوان دلیل انتخاب معشوق بیان می شود. به این مفهوم که در فرد مقابل چیزی که در خودمان نیز وجود دارد، ما را به طرف او جذب می کند. در حقیقت در این نوع عشق انسان در جستجوی منی دیگر است. منی که بتواند تصویر مرا چون آیینه در خود انعکاس دهد. منی که برایم آشناست و برایم امنیت به همراه می آورد.
گاهی نیز در جستجوی آیینه ای هستیم که من ایده آل را به ما باز گرداند. اگر به عنوان مثال سخت کوش بودن جزو ایده آل های ما باشد، اینکه بتوانیم عشق فردی سخت کوش را به خود معطوف کنیم، برایمان تائیدی است از تصویری که می خواهیم از خودمان داشته باشیم.
در حقیقت، ما در این نوع عشق، در جستجوی نگاهی هستیم که ما را در آن تصویری که دوست داریم از خودداشته باشیم تائید کند.هر چه تردید در صحت این تصویراز خود بیشتر باشد، حضور این دیگری به عنوان عاملی اطمینان بخش برای ما حیاتی تر می شود.
البته باید گفت در اغلب عشق ها، به میزانی این بعد به چشم می خورد. هر فردی در رابطه با معشوق تا حدی در جستجوی بازسازی نگاهی است که از خود دارد. نگاه تائید کننده ی دیگری برای ما نمودی است که چقدر با ایده آل هامان منطبق هستیم. ولی زمانی که عشق تنها به این جنبه خلاصه شود، می تواند نمودی از شخصیت شکننده فرد عاشق باشد که بدون نگاه مثبت معشوق تمام روانش متزلزل می شود.
یکی دیگر از مشخصاتی که این عشق دارد،ایده آلیزه کردن فرد معشوق است. زیرا که شخص برای اینکه بتواند دیگری را بعنوان آیینه ای که تصویرش را به او باز می گرداند مورد تائید قرار دهد،باید از او در ذهنش شخص معتبری بسازد.
معشوق به عنوان موجودی مکمل
در این عشق تفاوت های فرد است که ایجاد کننده ی این احساس کشش بین دو نفر می شود. در اینجا دیگر شخص در جستجوی همتای خود نیست، بلکه در جستجوی کسی است که جایگزین یک سری فقدان های وجودی اش شود. به عنوان مثال فرد منزوی عاشق فردی بسیار اجتماعی می شود.عامل اصلی این کشش یافتن ابعادی است که فرد در خود نمی تواند ایجاد کند....

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 13